ZŠ Pardubice - Studánka - Smetáčkova stezka pro druháky ze Studánky, Pardubiček a Dubiny

Smetáčkova stezka pro druháky ze Studánky, Pardubiček a Dubiny

Aktualizováno 17. června 2023, 00:28
17. června 2023, 00:12 Mgr. Jaroslava Oplatková

Víte, kdo je Smetáček? Roztomilý modrý slon, symbol uklizených Pardubic. A právě on spolu s pracovníky Technických služeb města Pardubic, Městskou policií Pardubice, asistenty centra Kosatec a další přijeli za dětmi na Studánku. Přišli je poučit a také pobavit. Při tom zjistili, že děti jsou vnímavé k životnímu prostředí, rády třídí odpad, vyznají se v tísňových linkách, rozumí základním dopravním značkám, umí třídit elektroodpad a také si všímají změn k lepšímu ve veřejném osvětlení.

Třešničkou na dortu byl příjezd policejních koní Kuby a Montyho, kteří ukázali, jakým poctivým výcvikem procházejí. Vzruch přinesli i tři policejní psi předvádějící zachycení pachatele.

Celé dopoledne se moc vydařilo a my jsme se jen neradi loučili s organizátory Smetáčkovy stezky. Děkujeme jim, že na nás myslí.

Děti a třídní učitelé 2.A,B,C