ZŠ Pardubice - Studánka - Páteční projektový den OČMU

Páteční projektový den OČMU

Poslední dny školního roku, kdy se uzavírají známky a učivo je probráno, žáci nezahálí a prověřují své znalosti v oblasti ochrany zdraví a prověřují si, jak by se zachovali v určitých životních situacích.

Kam zavolat v případě nebezpečí? Co dělat, když je někdo zraněný ? Jak se zachovat při požáru, úniku nebezpečných látek? Umím ošetřit zranění?  Jak se zachovat při tornádu, povodni? …..

Školou se linula i neobvykle vánoční písnička Rolničky, rolničky, protože v rytmu této písně si žáci vyzkoušeli i masáž srdce. A že to není vůbec jednoduché se mnozí přesvědčili.

Přejeme všem žákům krásné prázdniny s přáním, abychom si dnešní poznatky uchovali pouze v hlavě a nemuseli jsme je v nadcházejícím létě použít.

Mgr. Iva Papežová, zástupce pro 1. stupeň