ZŠ Pardubice - Studánka - Do Českého ráje cesta příjemná je - aneb o putování 2.A a 2.C

Do Českého ráje cesta příjemná je - aneb o putování 2.A a 2.C

24. září 2022, 22:13 Mgr. Jaroslava Oplatková

V Českém ráji je mnoho nádherných míst, která stojí za návštěvu. Naše děti z 2. A  a 2.C vyjely do školy v přírodě do hotelu Ort u Sobotky. Nejenže viděly přímo z pokojů zámeček Humprecht a na turistickém výletu se procházely kolem zříceniny Trosky až na hrad Kost, cestou z údolí Plakánku potkaly prince na koni, ve filmové vesničce Vesec obdivovaly staré roubenky, ale také jednoho večera zažily dokonce setkání s Bílou paní a s čertem. Všude je provázely postavičky z pověstí Českého ráje. Skřítkové Všudybýlek, Titík a Jaspísek jim po cestách  trousili drahé kamínky, Postilion nosil psaníčka od rodičů, babiček a dědečků, hadí studánka sice nevydala ukryté poklady, zato Panna a Baba se hádají na Troskách asi ještě teď, skřítkovi Pelíškovi jsme slíbili, že se budeme v přírodě chovat vždycky tak, abychom neničili jeho rostlinky.A co víc - jednoho dne se zjevil v hotelu Štěpánkův tatínek a děti naučil namíchat ovocný koktejl v šejkru - to byla dobrota! Další tatínek - tentokrát Sofinčin - přivezl i odvezl v dodávce kufry, protože děti  na naši krásnou školu v přírodě cestovaly vlakem a to dvakrát přestupovaly! Přesvědčily nás, že jsou statečné, spolehlivé a že s nimi můžeme směle podnikat další a další výlety a pobyty.

Milé děti, děkujeme vám všem, že jste byly tak prima. Taťkové, vám speciální poděkování! Moc děkujeme rodičům za podporu, kterou nám poskytli ať už pomocí s přípravou kroniky školy v přírodě, s diplomy a odměnami za soutěže nebo podporou na sociální síti. Těšíme na další cestování!

Děti a dospělí z 2.A a 2.C