ZŠ Pardubice - Studánka - Návštěva u Tutanchamona

Návštěva u Tutanchamona

23. listopadu 2008, 15:23 Mgr. Zuzana Volkovová

Byli jsme na návštěvě v Tutanchamonově hrobce.

Výstava, která byla v říjnu zahájena v Brně, nás velice lákala. Proto jsme se 18.11. vypravili do Brna, abychom ani my, žáci ZŠ-Studánka, na této výstavě nechyběli.

Repliky více než tisícovky předmětů z Tutanchamonova hrobového pokladu byly vyrobeny v Káhiře vyškolenými řemeslníky speciálně pro tuto výstavu. Příprava výstavy trvala pět dlouhých let.

Světová premiéra výstavy se konala v Curychu, 300.000 návštěvníků si odneslo nezapomenutelný zážitek. Ne jinak zapůsobila výstava na nás. Po úvodních filmových ukázkách ze života egyptských faraonů a filmu o objevení hrobky  jsme byli ohromeni napodobeninou hrobky faraona. S úžasem jsme obdivovali vše, co se v hrobce nacházelo, včetně mumie.

Jedno staré přísloví praví, že člověk může procestovat celý svět, ale pokud nenavštívil Egypt, nepoznal jeho pravou hloubku. My jsme viděli alespoň jeho část,  nabízíme vám malou ukázku na našich fotografiích.

Mgr. Zuzana Volkovová