ZŠ Pardubice - Studánka - Exkurze 8.A do divize Pigmenty a barviva společnosti Synthesia

Exkurze 8.A do divize Pigmenty a barviva společnosti Synthesia

23. června 2024, 17:13 Mgr. Pavlína Zemanová

Závěr školního roku si žáci 8.A zpestřili předmět chemie exkurzí do divize barviv a pigmentů společnosti Synthesia. Společnost Synthesia  je jediným výrobcem organických pigmentů a barviv v České republice, produkty exportuje do více než 50 zemí světa, které nacházejí své využití pro výrobu plastických hmot, nátěrových hmot a tiskových barev.

Žáci viděli vzorkovnu, kde se plasty zpracovávají a barví na požadovaný odstín a výrobu barviv, kde dochází k barvení a fixaci barvy na bavlněných vláknech.

Celkově se seznámili s chodem této divize a získali tak vhled do chemického provozu jednoho z našich největších chemických podniků.

Velmi děkujeme paní Vyňuchalové a panu Vyňuchalovi za organizaci exkurze.

Mgr. Pavlína Zemanová