ZŠ Pardubice - Studánka - Náš školní ekotým

Náš školní ekotým

23. června 2024, 19:46 Mgr. Pavlína Zemanová

Velké poděkování patří stálým členům našeho školního ekotýmu, který tvoří převážně žáci 1.stupně. Po celý rok se se mnou jednou týdně scházeli a pracovali na ekologických tématech školy.

A co že bylo vlastně takovou náplní ekotýmu?

Žáci pracovali na výrobě nabádacích cedulek, aby ostatní nešlapali na trávník, vytvářeli cedulky na šetrné zacházení s vodou, zhasínání světel, plýtvání jídlem. Žáci spolupracovali s panem učitelem Mandysem na výrobě krmítka pro veverku, vytvářeli venkovní hry pro všechny žáky školy, soutěžili (v krajské soutěži Kousek země se umístili na krásném 2. místě), vytvářeli ekologické materiály pro ostatní žáky školy na sběrové kampaně elektra a baterií a hledali řešení na neekologické zacházení s jídlem. Pečovali o rostliny v interiéru školy a mnoho dalšího.

Všem velmi děkuji a těším se příští rok na další spolupráci.

Mgr. Pavlína Zemanová