ZŠ Pardubice - Studánka - Exkurze ČT Praha

Exkurze ČT Praha

10. prosince 2008, 16:23 Mgr. Zuzana Volkovová

V předchozím článku z dnešního dne , jste se dočetli o první části exkurze do Prahy , na Vyšehrad.Cílem exkurze třídy VIII.A byla návštěva ČT v Praze na Kavčích horách. Už na podzim jsme psali o tom, že v VIII.ročnících probíhá mediální výchova. ČT jako největší médium nás samozřejmě velmi zajímala. V 13 hod.jsme vešli do vstupní haly naší největší veřejnoprávní televize. V hale jsme čekali na naši průvodkyni a mezitím jsme stačili získat autogramy a fotografie dvou účastníkú Star Dance Jaromíra Bosáka a Evy Krejčířové.

Pak už začala prohlídka: nejprve film o historii ČT a ukázka některých zajímavých skladů např. sklad nábytku , kostýmů apod. Potom jsme si prohlédli některá studia a kulisy k nově připravovanému seriálu. Největší radost nám udělalo to , že jsme mohli chvíli sledovat natáčení Kouzelné školky s Magdou Reifovou a Františkem.

Na závěr celé prohlídky jsme v malém studiu natáčeli krátkou pohádku. Za kamerou stál a natáčel David Kaněra.

Exkurze byla velmi zajímavá a poučná. Moc se nám líbila.

Mgr. Zuzana Volkovová