ZŠ Pardubice - Studánka - Zážitek jedna báseň !

Zážitek jedna báseň !

Aktualizováno 21. dubna 2024, 22:23
21. dubna 2024, 22:16 Mgr. Jaroslava Oplatková

Studánka sportuje, zpívá, kreslí, soutěží a také RECITUJE. Například letos děti ze 3.A,B,C soutěžily v recitaci. Styl svých vystoupení si důkladně promýšlely za podpory svých třídních učitelů. V polovině března se uskutečnila třídní kola a z nich do školního postoupilo šest nejšťastnějších z každé třídy. Porota paní učitelek ve složení Karla Beranová, Lucie Kovářová, Iva Papežová citlivě posoudila výkony a do okresního kola soutěže Madá scéna delegovala Soňu Barešovou a Petra Lelka. A tam se obě děti rozhodně neztratily, předvedly krásné výkony. Péťa Lelek s básní Óda na lelky se krásně prezentoval a Sonička dokonce  vybojovala postup do krajského kola soutěže. A to už jsme ve finále! Krajská přehlídka se uskutečnila dne 10. dubna 2024 v sále Jana Kašpara za účasti 19 děti Pardubického kraje. Sonička zaujala porotu básní Jaroslava Seiferta Rozhovor, při níž vypadala opravdu jako víla. Vyspělým výkonem získala čestné uznání, což znamenalo umístění těsně za stupněmi vítězů. Přehlídka byla nepostupová, děti ze 3. tříd si ji náležitě užily. Soničce gratulujeme a věříme, že příští rok budeme svědky dalších inspirativních vystoupení. A ještě jedna zprávička - dostala se k nám informace, že do celostátního kola soutěže Mladá scéna 2024 postupuje žákyně 5.B Viktorie Anežka Rabasová soutěžící za ZUŠ Pardubice, dramatický obor. Gratulujeme!

Přípravný tým recitační soutěže ZŠ Studánka