ZŠ Pardubice - Studánka - Český jazyk 6.B 15.6. - 21.6.

Český jazyk 6.B 15.6. - 21.6.

14. června 2020, 10:55 Mgr. Ilona Jílková

Moji milí šesťáci,

je to konečně tady, posílám poslední zadání práce z ČJ v tomto školním roce. Mluvnické učivo probereme opět při on-line výuce, u ostatního postupujte dle následujících pokynů.

MLUVNICE

1. Opakování o hláskách - viz přiložená prezentace - pokud možno zopakujte si ještě před on-line hodinou

2. Učivo si procvičte v učebnici  na str.93/2,3

3. Dobrovolný úkol - dle cvičení str. 94/6 si vyberte nějakou libovolnou souhlásku a napište krátké souvislé vypravování (pošlete do 19.6.)

4. Výslovnost hlásek - probereme na on-line hodině, posílám prezentaci, ze které budu vycházet

5. Učebnice - cvičení na str. 96/3,4,5    97/8  uděláme společně

6. PS str. 73 a 74 (kromě cvičení 10,11,12) , řešení posílám

LITERATURA

Posílám PL, který si opíšte (ofoťte a nalepte do sešitu). Vypracujte písemně zadané úkoly.

Těším se na úterní setkání s vámi všemi při on-line výuce. Sdělím vám při ní s největší pravděpodobností i informace o organizaci konce školního roku. Pro jistotu ale sledujte nadále pravidelně webové stránky školy, případně aplikaci TEAMS.

I. Jílková

rozdeleni-hlasek-opakovani-prezentace-6