ZŠ Pardubice - Studánka - Pancake day, aneb učíme se angličtinu společně

Pancake day, aneb učíme se angličtinu společně

17. dubna 2015, 13:31 Ing. Petra Antlová

6.A a 1.B prožila tento týden sladké pondělní dopoledne. Šesťáci si připravili pro své nejmladší spolužáky netradiční hodinu angličtiny s překvapením na závěr. Využili svých znalostí z poslední probírané lekce angličtiny na téma jídlo a zapátrali v tradicích oslav jara v Anglii. Jejich součástí byl masopustní týden, kdy bylo povolené jíst pouze „prosté jídlo“ – palačinky. Dnes si tento zvyk připomínají ve Velké Británii jako „Pancake day“ (Palačinkový den).
Děti 6.A se naučily písničku „Pancake party“, vytvořily krásné prezentace a plakáty na téma Pancake Day a přípravy palačinek. Martin s Adamem natočili video, kde předvedli, jak udělat palačinky, samozřejmě doplněné komentářem v anglickém jazyce.
Tato velmi náročná příprava byla přijata dětmi z první třídy s velkým nadšením. A závěrečné překvapení v podobě skutečných palačinek, připravených samotnými šesťáky sklidilo obrovský úspěch. Všichni si moc pochutnali. Chtěla bych všem svým žákům poděkovat za perfektní přípravu této akce.
Petra Antlová

Ing. Petra Antlová