ZŠ Pardubice - Studánka - Poděkování

15. prosince 2008, 10:55 Mgr. Ilona Trojánková

V rámci kampaně Rosteme s knihou proběhla dne 27.11.2008 v naší škole beseda nazvaná Spisovatelé do škol. Třídy 3.A, B a C navštívila paní spisovatelka a ilustrátorka Andrea Popprová a nakladatelka Mladé fronty paní Lucie Šavlíková. V předvánočním čase nás seznámily s knihou Čekání na Vánoce.

Žáci se dozvěděli, jak vlastně taková kniha vzniká. Co všechno je třeba udělat, než se objeví v obchodě nebo třeba pod vánočním stromečkem. Kniha Čekání na Vánoce provází děti předvánočním časem. Připomíná známé i ty polozapomenuté tradice, nabízí návody na výrobu nejrůznějších předmětů či laskomin.

Velice děkujeme za hezké povídání i soutěžení v tomto předvánočním čase. Vaše beseda byla velmi zajímavá, poučná, tvůrčí a milá.

Za hezký zážitek děkují žáci a učitelé třetích tříd

Akce je součástí celoročního projektu tříd 1. stupně naší školy Společně Studáneckou cestou při četbě kvalitní knihy realizovaného v rámci rozvojového programu MŠMT Podpora čtenářské gramotnosti.

třídní učitelé 3. tříd